Škola Na Pohodu

+420 722 469 887 info@skolanapohodu.cz

Petice za rozvoj školy

09.06.2021

Rády bychom Vás informovaly, že dne 1.6.2021 proběhlo zasedání rady města Hodonín, kde se projednávaly prostory pro naši školu. 

Škola od města nikdy nežádala a nepobírá žádnou finanční podporu. Od začátku jsme ale komunikovaly o tom, že budeme potřebovat podporu formou nalezení vhodných prostor. Město nám před dvěma lety pronajalo prostory v budově, kde se nyní nachází 1., 2. a 3.třída. Poté jsme začaly řešit další možnosti, v úvahu přicházely prostory pod námi, které si v současné době pronajímá organizace Senioři ČR. Oni sami by uvítali bezbariérové prostory. Pravidelně jsme kontaktovaly a scházely se s p. místostarostou Ambrozkem, který nám byl nakloněn a podporoval nás i v tomto směru.  Vše probíhalo v duchu, že se všechny strany chtějí domluvit (škola, město, senioři). Nyní jednání převzal p. Buráň.

V lednu jsme se dozvěděly, že se senioři stěhovat nechtějí, neboť jim město nenabídlo vhodné prostory. Sešly jsme se tedy se seniory. Vzhledem k různým informacím ze strany města i strany seniorů jsme požádaly o společnou schůzku, které se zúčastnily různé organizace, které by mohly pomoct. K žádné domluvě nedošlo. Město přislíbilo, že bude se seniory dále komunikovat a že se situace vyřeší. Žádný konkrétní termín ale stanoven nebyl, proto jsme zažádaly o oficiální vyjádření města. V úterý 1.6.2021 vydala Rada města rozhodnutí, že se k projednávání žádosti vrátí v okamžiku, kdy se podaří přemístit stávajícího nájemce z požadovaných prostor na jiné místo (součást přílohy). Pro školu je to opět nic neříkající informace, neboť tímto způsobem se to dá řešit i několik let.  

Prostory pro školu musí splňovat vhodná kritéria daná MŠMT, stavebním úřadem, hasiči a hygienou.  I vzhledem k tomu, že se snažíme školné udržet na co nejnižší částce, je pro nás důležité být v prostorách s nájmem pro neziskové organizace. Cena za prostory u soukromníků jsou mnohdy trojnásobně vyšší.  

V současné situaci podporu města necítíme, spíše pocit, že si to vše máme zařídit samy. Přestože víme, že město jiné neziskové organizace různými způsoby podporuje

 

Vnímáme, že: 

 • Jsme první inovativní školou v okrese Hodonín i Břeclav, fungujeme stabilně již 5. rokem. Zájem o naši školu je neustále. 
 • Nabízíme způsob vzdělávání, který v Hodoníně chybí a který město není schopno nabídnout. 
 • Školu navštěvují jak žáci přímo z města Hodonín, tak žáci z okolí.   
 • Škola úzce spolupracuje i s jinými organizacemi.  
 • Žáci školy navštěvují i další kroužky, které jsou ve městě Hodonín. 
 • Škola vytváří neustále nová pracovní místa. 
 • Škola město reprezentuje i na různých akcích mimo město Hodonín. 
 • Nájem, který škola platí, jde do rozpočtu města. Město finančně nikterak nepřispívá na fungování školy (jako to je mnohdy u jiných organizací). 

 

 Mnozí se ptáte, jak nám v tuto chvíli můžete pomoci.  

 • Nejraději bychom šly cestou vzájemné dohody. Jelikož se nám to ale dlouhodobě nedaří, můžete nám pomoci svými dotazy a podněty směrem k radním a zastupitelům města Hodonín.  Dotazy by se měly týkat toho, jak nás město podporuje a kdy bude situace s prostory vyřešena.   
 • Dne 22.6.2021 od 15:30 má proběhnout zasedání zastupitelstva, kde by škole Vaše přímá účast a podpora mohla pomoci.
 • Dát městu informaci o počtu podporovatelů a zájemců školy je také možno podepsáním petice. Je možné si ji vytisknout a poté s podpisy přinést do školy. Petiční arch bude k dispozici také ve škole. 

 

Za jakoukoliv podporu předem děkujeme, moc si jí vážíme. Věříme, že se vše podaří v brzké době vyřešit.  

Eva Drobečková, Hana Herůdková, Veronika Ábelová

 

Soubory ke stažení

Zpět na aktuality